Trenerzy po meczu Stomil Olsztyn - Miedź Legnica [KONFERENCJA]

Robert Orzechowski
Stomil Olsztyn - Miedź Legnica
Stomil Olsztyn - Miedź Legnica arch. Polskapress / zdj. ilustracyjne
Miedź Legnica w wyjazdowym meczu w Olsztynie pokonała miejscowy Stomil 0:1. Zobacz, co po spotkaniu mówili trenerzy Ryszard Tarasiewicz i Adam Łopatko.

Ryszard Tarasiewicz: W pierwszej kolejności gratulacje dla moich zawodników za zwycięstwo. Wiedzieliśmy, że każdy mecz na wyjeździe jest trudny. Dzisiaj graliśmy z zespołem, który od dłuższego czasu nie przegrywał u siebie. Udało nam się wygrać. W ostatnich 25 minutach mięliśmy sporo problemów po dośrodkowaniach. W pierwszej połowie uratowała nas poprzeczka, w drugiej słupek po uderzeniach z głowy. Uważam, że trudno jest zapobiec takim sytuacjom, bo zawsze przy dośrodkowaniach z boku można zgubić krycie. Nasza organizacja gry była dobra, momentami nawet bardzo dobra oprócz tej jednej sytuacji, kiedy Kapsa obronił uderzenie po piłce prostopadłej. Takie akcje nie zawsze można wybronić. Generalnie jestem bardzo zadowolony z wy

Adam Łopatko: Przede wszystkim gratulacje składam na ręce trenera Tarasiewicza i całego zespołu Miedzi. Zdobyta bramka przez rywali tak naprawdę to spotkanie ustawiła. Straciliśmy ją po taktycznym błędzie w ustawieniu zespołu, bo gdy włącza się boczny obrońca do ataku, to ktoś musi go zaasekurować. Tej asekuracji nam dzisiaj zabrakło. Zespół z pasją oraz entuzjazmem chciał odrobić ten wynik. Były ku temu sytuacje. Uważam, że czas i tak pracuje na naszą korzyść, ponieważ jest to młody zespół. Kilku zawodników dopiero zbiera to doświadczenie. Na pewno szkoda wyniku, ponieważ z przebiegu remis byłby uczciwy. Miedź to jest zespół z innej półki niż my, jednak nie chcę tak się usprawiedliwiać. My mamy zupełnie inne problemy niż te z którymi boryka się Miedź. Porażka na pewno boli, lecz musimy przyjąć ją z godnością.