Kuriozalny wypadek. Rowerzystki zderzyły się czołowo Kuriozalny wypadek. Rowerzystki zderzyły się czołowo

Kuriozalny wypadek. Rowerzystki zderzyły się czołowo (© Pixabay.com)

Złamany palec jednej rowerzystki i rozcięta noga drugiej – to efekt zderzenia dwóch rowerzystek na ścieżce rowerowej. Obie panie były trzeźwe. Policjanci prowadzą teraz czynności mające ustalić przebieg tego zdarzenia. Jednocześnie funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów, rozsądek i ograniczone zaufanie w stosunku do pozostałych użytkowników dróg.

8 sierpnia po godz. 15 na ścieżce rowerowej w Olsztynie przy ul. Sikorskiego doszło do groźnego zdarzenia, w którym udział brały dwie rowerzystki. Jedna z nich (29-latka) jadąc w kierunku centrum miasta nagle zjechała na lewą stronę drogi rowerowej, po której poruszała się druga rowerzystka (23-latka).

Skutkiem tego nieprzemyślanego nagłego manewru było zderzenie cyklistek. W jego wyniku obie odniosły poważne obrażenia: 23-latka doznała złamania palca, a 29-latka rany ciętej nogi, którą opatrzyli lekarze.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego. Sprawczyni wypadku odpowie przed sądem za nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci przypominają o kilku podstawowych zasadach poruszania się rowerem po ścieżce rowerowej:
- jeśli poruszasz się chodnikiem, pamiętaj, że jako rowerzysta jesteś na nim gościem, dlatego pamiętaj o bezpieczeństwie pieszych, nie wymijaj ich slalomem z dużą prędkością i nie rozganiaj na boki aby zeszli z twojego toru jazdy.
- jeśli jedziesz ścieżką rowerową, zwróć uwagę na to, że jazda parami blokuje większą część drogi dla rowerów. Nie wyprzedzaj gdy z naprzeciwka nadjeżdża inny cyklista. Pamiętaj, że na ścieżce rowerowej tak jak na ulicy obowiązuje ruch prawostronny, dlatego każdy manewr powinien być również odpowiednio sygnalizowany wyciągnięciem ręki.


Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!